Prace licencjackie po angielsku i rynek pracy w Katowicach.

Prace licencjackie po angielsku i rynek pracy w Katowicach.

Prace licencjackie po angielsku są często dla studentów są źródłem dużego stresu. Powiedzmy sobie szczerze: te prace licencjackie nie gwarantują zawodowego sukcesu. Skupmy się tu na pisaniu pracy licencjackich po angielsku.

Pisanie prac, niezależnie od stopnia edukacji, czy to gimnazjum, szkoła średnia czy studia wyższe, nie zawsze należy do najłatwiejszych zadań. Tak jest tym bardziej w przypadku pisania prac licencjackich  po  angielsku (lub magisterskich), w ogóle w językach obcych. Pisanie prac po angielsku wymaga opanowanego pewnego zakresu wiedzy i umiejętności posługiwania się nią. Pisany język nieco różni się z formie od mówionego, a zasady rządzące pisownią należy sobie przyswoić.

Praca licencjacka jest z pewnością jedną z najtrudniejszych prac pisemnych w życiu przeciętnego człowieka, jest sprawdzianem wiedzy nabytej podczas studiów pierwszego stopnia i ma przekonać komisję egzaminacyjną, iż posiadamy wystarczającą ilość wiedzy, aby dostać dyplom. W przypadku pisania prac licencjackich po angielsku tematyka prac bywa dość prosta, sprawdzianem jest tutaj umiejętność posługiwania się językiem, opanowanie zasad gramatyki i słownictwa. Bywają także prace po angielsku, których tematy są techniczne i wymagają również dobrej wiedzy z zakresu jaki będziemy omawiać. Jest to jeden z najbardziej wymagających typów prac, gdzie niezbędny jest także język techniczny.

Prace licencjackie po angielsku oraz katowicki rynek pracy.

Prace licencjackie po angielsku (i nie tylko) to dopiero wstęp do kariery naukowej lub kariery zawodowej. Obecnie w Katowicach brakuje przede wszystkim ekspertów. Poszukiwani tam są murarze, spawacze, kierowcy, pielęgniarki itd. Dobrze by nasza praca licencjacka była jak najbardziej praktyczna. Im większe powiązanie z praktyką, tym lepiej. Jeśli nasza praca będzie czystą abstrakcją, to ta praca nic nam nie da. Generalnie żyjemy w dobie rewolucji technologicznej. Informatycy byli i będą poszukiwani.

W Polsce brakuje obecnie 50 000 programistów, w samej Unii Europejskiej natomiast 900 000. Poza tym rozwijaj się dynamicznie technologia blockchain. Rosnąca automatyzacja sprawi, że proste i monotonne prace fizyczne, będą eliminowane. Eliminowane będą również inne zawody. Przykłady? Praca księgowych niedługo będzie zastępowanych przez specjalne programy. Podobnie może być z zawodem notariusza. Informatyka zmieni świat.

Dodaj komentarz