Filologia angielska w Katowicach

Filologia angielska w Katowicach

Filologia angielska w Katowicach  to bardzo ciekawa opcja. Język angielski jest obecnie w Polsce bardzo potrzebny. W poniższym tekście przeanalizujemy możliwości zatrudnienia dla anglisty. Obecnie polski rynek pracy bardzo się zmienił. O wiele łatwiej jest otrzymać pracę, aniżeli kiedyś.

Filologia angielska daje wiele możliwości. Tradycyjnym polem rozwoju anglisty jest praca w charakterze nauczyciela języka angielskiego. Może to być szkoła państwowa lub językowa. Inna opcja to praca w charakterze prywatnego korepetytora lub tłumacza przysięgłego. Ogólnie osoba, która ma perfekcyjnie opanowany język angielski, dysponuje fachem, który zawsze może zamienić na pieniądze. Może w oparciu o tą wiedzę samodzielnie stworzyć sobie miejsce pracy.

Teraz porozmawiajmy o innych opcjach zawodowych. Wszędzie tam, gdzie jest wymiana handlowa z zagranicznymi partnerami, tam potrzebny jest z reguły anglista. Czemu? Język angielski jest globalnym językiem biznesu. Jego nieznajomość w obecnych czasach jest wielką niedogodnością. Trudno bez jego znajomości poradzić sobie np. podczas biznesowego wyjazdu do innego kraju.  Bez jego znajomości ciężko będzie poradzić sobie np. na lotnisku lub dworcu.

W wielu ogłoszeniach o pracę wymaga się jedynie biegłej znajomości angielskiego.  Wszelkiej wiedzy specjalistycznej można douczyć się już podczas praktycznej pracy. Wielu anglistów pracuje obecnie jako spedytorzy międzynarodowi. Polska jest obecnie europejską potęgą w transporcie, dlatego też pracę w charakterze spedytora relatywnie łatwo dostać.

Swoje umiejętności z zakresu języka angielskiego warto zawsze wzbogacić o inne kompetencje (np. cyfrowe). Dzięki temu ma się więcej opcji zawodowych. Dobrym pomysłem jest nauka również innego języka. Najlepiej niemieckiego. Perfekcyjna znajomość dwóch i więcej języków daje większe możliwości zawodowe.  Ukończenie filologii angielskiej nie może być końcem naszego kontaktu z językiem. Angielski trzeba wciąż ćwiczyć,  aby nie “wypaść z obiegu”.

Filologia angielska w Katowicach – studiować, czy też nie?

Filologia angielska w Katowicach może być bardzo ciekawą opcją. Warunkiem jest tylko nasza ambicja, zapał i gotowość do poświęceń. Osoby z perfekcyjnie opanowaną znajomością angielskiego zawsze będą potrzebne w polskich (i nie tylko polskich) realiach.

Dodaj komentarz